ACL Yurt Dışı Express Kargo

ACL Yurt Dışı Express Kargo

ACL Yurt Dışı Ekspres Kargo

Yurt dışı ekspres hizmeti, toplam ürün değeri 7.500 Euro ve toplam ağırlığı 149 kg geçmeyen gönderiler için Dünya’nın 220’yi aşkın ülkesine sunulan ekspres kapıdan kapıya yurt dışı taşıma hizmetidir.  Bu servis kapsamında gönderileriniz hızlı ve ekonomik fiyat ayrıcalıkları ile alıcılarınızın adreslerine güvenilir şekilde teslim ediyoruz. Bu hizmet kapsamında taşınan standart gönderi ağırlık ve ölçüleri Parçabaşı ağırlık < 70 kg, Boyut < 120 cm ; Toplam Ağırlık < 150 kg şeklindedir. Bu ölçü ve ağırlığın dışındaki gönderiler için ek ücretler uygulanır.

Uluslararası gönderi yapmak için;

  • 0533 500 8812 numaralı çağrı merkezimizi arayarak uluslararası gönderinizin olduğunu bildirebilirsiniz.

 

Ortalama Teslimat Süremiz;

Avrupa: Türkiye’den yurtdışı çıkışı yapıldıktan sonra ortalama 1-2 iş günü
Avrupa Dışı: Türkiye çıkışından itibaren; Amerika için 2-3, Güney Amerika için 3-4, Afrika için 4-5, Uzak Doğu ülkeleri için 2-5, Rusya ve Ukrayna doküman gönderileri için 3-4 iş günü.
Ayrıca, Arap ülkelerinde Cuma günü tatil olduğu için dağıtım yapılamamaktadır.​

Ürün kapsamında uygulanan ek ücretler ise aşağıdaki gibidir.

Ek Ücretler

Güvenlik Hizmet Bedeli: Yurt dışı Ekspres ürününde Irak, Suriye, Afganistan, Yemen, Sudan, Somali, Kuzey Kore ve İran’a savas, teror veya toplumsal ayaklanma gibi durumlardan dolayı taşıma fiyatlarına ek 35 Eur “Güvenlik Ücreti” uygulanmaktadır. İlgili ek ücrete kampanya indirimi uygulanmamaktadır.

İade Ücreti: Yurt dışında alıcısına ulaşılamayıp teslim edilemeyen veya alıcının kabul etmediği gönderiler ücretli olarak iade olacak olacaktır. Yurtdışı gönderim taşıma bedelinin %50 tutarı iade ücret olarak göndericiye fatura edilecektir.

Standart dışı gönderi bedeli: Yurt dışı Ekpres ürünü için standart parçabaşı ağırlık 70 kg ve standart boyut limiti <250 cm olarak belirlenmiştir. Bu ölçü ve ağırlığın üzerindeki gönderiler için 60 Eur ek standart dışı gönderi bedeli alınır.

Yakıt farkı: Uluslararası taşımacılık yapan operatörler petrol fiyatlarındaki değişimleri, yakıt fiyat farkı olarak taşıma bedellerine değişken olarak yansıtmaktadırlar. Yakıt farkı oranı Yurt dışı Hizmetler dahilinde sözleşmeli olarak yapılan gönderilerde uygulanmaktadır. Uygulanacak yakıt farkı yüzdesi belirlenirken, ABD Enerji Bakanlığı'nın 2 ay öncesine ait yayınladığı ABD Körfez Kıyısı (USGC) kerosene/jet yakıt spot fiyatları baz alınmaktadır. Belirlenen fiyatın, Yakıt Ek Ücret tablosundaki yüzdesel değeri sisteme girilmektedir.
Kaynak: http://www.eia.gov

1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olan yakıt ek ücreti tablosu aşağıdaki gibidir. Yakıt ek ücreti, USGC kerosen jet yakıtı spot fiyatlarındaki değişime paralel olarak aşağıdaki tabloya göre aylık olarak ayarlanır.