SIKCA SORULAN SORULAR

Sitemizdeki fiyatlar günceldir. Parite oranları her gün güncellenmekte. Taşıma fiyatları da her ayın ilk günü güncellenmektedir.
Hayır. Bireysel veya kurumsal olarak herkes yurt dışı express kargo talebinde bulunabilir.
HAYIR. Bireysel veya kurumsal herkes ücretsiz üye olarak sitedeki fiyatlar üzerinden gönderi talebinde bulunabilir.
Paketiniz sabah 09:00'da transfer merkezimize ulaşır ulaşmaz yurt dışı gönderi evrakları eklenerek 12:00-16:00 arası yurt dışına yönlendirilmekte ve e-mail adresinize kargo takip numarası ve takip linki ile birlikte gönderilmektedir.
HAYIR. 1 gönderi yapsanız dahi aclkargo.com'daki fiyatlardan faydalanabilirsiniz.
Rusya'daki alıcı taraf Firma(Şirket) ise Rusya'ya Evrak veya Koli gönderebilirsiniz.
Tüm evrak işlemlerini sizin adınıza biz hazırlıyoruz.
ACL Kargo sizden sadece kapıdan kapıya olan gönderi hizmetinin parasını alır, eğer gönderiniz karşı ülkenin gümrüğünde gümrük vergisine tabi olduysa bu miktar alıcınızdan istenir. Bu miktarın belirlenmesi tamamen bizden bağımsızdır ve bu alınan para karşı ülkenin kasasına girmektedir. Dolayısı ile ACL Kargo ile ilgili değildir.
Gönderinizin alıcınıza ulaşmadığı durumlarda mutlaka ACL Kargo müşteri hizmetleri ile irtibata geçiniz. ACL Kargo aracı firma olarak sizin adınıza taşıyıcı firma ile temasa geçerek gönderinizin detayları hakkında sizi bilgilendirecektir.
ACL Kargo ucuz, uzun süreli ve gönderilerinizin anlık takibini yapamayacağınız posta servislerini kullanmaz. ACL kargo sizin adınıza dünyanın en iyi kargo firmaları ile anlaşma imzalayıp, ülkesine göre en iyi servisi veren firma ile kargonuzu dünyanın diğer ülkelerine taşır. ​
ACL kargo toplu satın alma gücü ile uygun fiyat anlaşmaları yapar ve bunu müşterilerine yansıtır. Nihayi tüketiciye en uygun fiyatları sunar.
Kolinizin boyu büyüdükçe ödeyeceğiniz miktarda aynı oranda artacaktır. Bir örnekle açıklamak gerekirse sevgilinize göndereceğiniz peluş bir ayının ağırlığı 5 kg gelebilir fakat 40x60x40 boyutlarında bir kolide gönderiyorsanız eğer kolinizin fiyatı 20 kg desi üzerinden hesaplanacaktır.