Türkiye’den Amazona Kargo Göndermek

Türkiye’den Amazona Kargo Göndermek

Türkiye’den Amazon'a kargo göndermek

Ürün listenizi yaptınız ve uluslararası kargo planı oluşturdunuz, ürünlerin barkod etiketlerini ve koliler içinde label çıkartıp bastınız. Buraya kadar yapılması gerekenler bunlardı, son olarak kargo ile gönderim yapacaksınız ve herkesin çok merak ettiği konuya gelelim.

Ürünlerimin kilosu 150 ve fazlası ise bu ihracata girer mi? girer ise ben gümrük vergisi öder miyim? Evet 150 kilodan sonrası ihracata giriyor bu durumda ticari göründüğü için sizin gümrük vergisi de ödemeniz gerekir. Fakat deneyimli olan bazı yurt dışı kargo firmaları bu duruma çözüm getirmiş. Ürünlerinizi 2 parça olarak yolluyor aynı adrese, 75+75 olarak bu da sizi gümrük vergisinden kurtarıyor. Bu yüzden çalışacağınız kargo firmasının deneyimlerini sınamanızı ve iyi araştırmanızı öneririz.

Türkiye’den Amazona ürün gönderirken dikkat etmeniz gereken hususlar özetle;

  • Ürün analizi iyi yapılmalı ve iyi ürün tercih edilmeli
  • Hafif ürün ve hacimsel olarak yer tutmayan olmalı
  • Amazon’da göndereceğiniz ürün kategorisi belge istiyor mu? istiyor ise üretici sağlıyor mu?
  • Amazon listenizi önceden hazırlayıp en az 1 hafta bekleyin
  • Amazon seller canlı destek ile görüşüp ürün onayını alın

Amazona Türkiye’den ürün gönderecek kişilere şimdiden başarılar diliyorum. Umarım bu yazımız sizi aydınlatmıştır bazı konularda. En azından biz burada Türkiye’den bizzat ürün gönderdiğimizi ve tecrübelerimizi sizler ile paylaşmak istedik.