Kargo Gönderimlerinde Ağırlık Nasıl Hesaplanır?

Kargo Gönderimlerinde Ağırlık Nasıl Hesaplanır?

Kargo Gönderimlerinde Ağırlık Nasıl Hesaplanır?

Yurt dışına gönderilecek kargonun fiyatının belirlenmesinde en önemli faktör paketin veya gönderinizin ağırlığıdır. Gönderi ağırlığının belirlenmesi ve ACL Kargo’ya bildirilmesi oldukça önemlidir. Fiyatın net olarak belirlenmesinde ağırlığın büyük bir rolü olduğu gibi, ürününüzün ne boyutlarda bir kutuda olduğu da oldukça önemlidir.

Kargo merkezlerimize getirilen paketleriniz veya kolileriniz eksiksiz ve net olarak ölçülmekte ve tartılmaktadır. Bu işlemler sonrasında ise fiyat net olarak belirlenip size söylenilmektedir. Fiyat listemize merkezlerimizde ulaşabileceğiniz gibi; internet sitemizin fiyat öğrenme kısmından da bilgi erişim sağlayabilirsiniz. Ücretler genel olarak desi hesaplaması sonrasında belirlendiği için desi hesaplamayı bilmeniz gerekmektedir.

Desi Nasıl Hesaplanır?

Desi hesabı yapabilmek için ürün ve pakete ait bilgilerden en ölçüsü, boy ölçüsü ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılması gerekmekte ve çıkan sonucun da 5000’e bölümü gerekmektedir. Paketinizin ağırlığı arttıkça transfer ücreti artabileceği gibi paketinizin boyu ve büyüklüğü arttığında da transfer ücretinde artışlar görülecektir. Koli için ayrı ücret ve asıl ürün ağırlığı içinde ayrı bir ücret talep edilmektedir.

Kargo gönderimlerinizde azami olarak 70 kilogram ve 270 santimetre boy olabilmektedir. Bu değerleri aşan kargolar araçlarda ve hedef ülkelerde sorun çıkarabilmekte ve gümrükten giriş sağlanamamaktadır. Eğer acil olarak gitmesi gereken ve mutlaka göndermeniz gerektiğini düşündüğünüz bir ürününüz var ise iletişim sayfasından bizim ile iletişim kurmalı ve size özel teklifimizi değerlendirmelisiniz.